Obstawiasz – przeczytaj koniecznie!

Lubisz ten dreszczyk emocji, jaki towarzyszy każdemu losowaniu? Grasz systematycznie, czy może tylko sporadycznie „puszczasz lotka”? A może spokojnie, już po losowaniach sprawdzasz w internecie wyniki dużego lotka z kilku kolejnych dni? Każdy sposób jest dobry, grunt, to dać sobie szansę na zwycięstwo.

Własne liczby, czy gra na chybił trafił?

Ile ludzi, tyle scenariuszy, ta prawda działa również w grze w Lotto. Niektórzy uwielbiają wręcz skreślać swoje własne ulubione, przynoszące szczęście liczby, wierzą w nie i ich moc, często są to na przykład cyfry i liczby powiązane z datą urodzin. Od czasów wprowadzenia tzw. lottomatów, ci którzy lubią strzelać, mogą korzystać z metody na chybił trafił – często ta metoda wcale nie wypada źle. Ciekawostka jest taka, że rekord pojedynczej wygranej w Lotto miał miejsce właśnie przy typowaniu metodą na chybił trafił.

Jakie liczby typować by wygrać spore pieniądze?

Rachunek prawdopodobieństwa w grze Lotto obowiązuje. Gdy prześledzisz historię i spojrzysz na archiwalne wyniki dużego lotka, na pierwszy rzut oka nie da zauważyć, żeby jakieś konkretne liczby trafiały się częściej od innych. Prawdopodobieństwo, że trafisz „szóstkę” wynosi jeden do około 14 milionów, zaś opcja „piątki” to jeden do 54 tysięcy. Wyjątkowo ciekawe zdarzenie miało miejsce w marcu 1994 roku, kiedy to wyniki dużego lotka były następujące: 11, 16, 23, 30, 35 i 41 – nic szczególnego w tym nie widzisz? Ale fakt, że padło wtedy aż 80 wygranych pierwszego stopnia, już działa na wyobraźnię, prawda?

Jak grać, żeby wygrać?

To pytanie spędza ci sen z powiek, niestety zła wiadomość jest taka, że nie ma sposobu, aby przewidzieć szczęśliwe numery. Owszem, gra tzw. systemami zwiększa prawdopodobieństwo wygranej, ale kosztuje więcej, zarówno pieniędzy, jak i czasu. Dlatego, jeżeli chcesz wygrać, to po prostu daj szanse losowi. Pamiętaj, że Lotto to gra z kumulacją, jeśli chcesz grać o wysokie nagrody, sprawdzaj na bieżąco jaka jest kwota przeznaczona na nagrodę pierwszego stopnia. Statystycznie rzecz ujmując, z kumulacją jest tak, że biorąc pod uwagę tzw. oczekiwaną wartość zwrotu, w wypadku kumulacji minimum 31 milionów złotych gracz „wychodzi na zero”. Co to oznacza? W uproszczeniu tyle, że opłacalność gry rośnie, im wyższa jest kumulacja.