Przestrzeń do integracji sensorycznej warto urządzić w taki sposób, aby możliwe było nie tylko stymulowanie zmysłów, ale również relaks. Czytaj dalej, a dowiesz się, na jakie sprzęty warto zwrócić uwagę.

Sprzęty do stymulowania zmysłów

Skuteczna integracja sensoryczna? Sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb okaże się skuteczny. Warto więc skonsultować wyposażenie miejsca do integracji sensorycznej ze specjalistą. W takiej przestrzeni nie powinno na pewno zabraknąć sprzętów stymulujących czucie głębokie, percepcję wzrokową i słuchową, a także zmysł dotyku. Na pewno przyda się także wyposażenie, dzięki któremu dziecko będzie mogło ćwiczyć równowagę. Oto kilka produktów, na które warto zwrócić szczególną uwagę:

    • Tunele – kształtują u dzieci czucie głębokie.
    • Panel świetlny – wzbudza zainteresowanie małego człowieka, umożliwia obserwowanie kształtów i kolorów. Taki panel może także zachęcić do wykonywania różnych prac plastycznych.
    • Pudełeczka nagraj i odtwórz – służą do nagrywania kilku sekundowych sekwencji, które później można odtworzyć. Kolorowe pudełeczka mogą zainteresować Twoje dziecko.
    • Piłeczki sensoryczne – małe i niepozorne, a mogą zdziałać wiele dobrego. Takie piłki są wyposażone w kolce o różnej długości. Zabawa piłeczkami wpływa pozytywnie na zakres ruchowy dłoni i palców. Piłki sensoryczne mogą posłużyć także do relaksującego masażu.
  • Woreczki do ćwiczeń równowagi, roller – pomocne w ćwiczeniu równowagi.

Zaproponowane tutaj sprzęty do tylko kilka z wielu dostępnych możliwości. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj produktów chcesz się zdecydować, pamiętaj, że jakość ma duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa małego człowieka. Integracja sensoryczna sprzęt Mojebambino to jedna z ofert, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Jest nie tylko różnorodna, ale także prezentuje dobrą jakość. Produkty, które się w niej znajdują spełniają wymagające normy i posiadają certyfikaty.

 

Produkty wspomagające relaks

Sala sensoryczna powinna służyć także do odprężającego relaksu. W tej strefie może znaleźć się na przykład dywan do relaksacji. Warto zdecydować się na produkt, do którego dołączone są opowiadania, które można wykorzystać do ćwiczeń odprężających. Pozwoli to uwolnić się dziecku od złości i lęku, a także popracować nad umiejętnością skupienia uwagi.

W strefie do relaksu może znaleźć się także hamak. Dziecko korzystając z niego, poczuje się bezpiecznie i komfortowo. To szczególnie dobra opcja dla małych marzycieli. Również wygodne siedzisko wypełnione granulatem styropianowym sprawdzi się dobrze w tym miejscu.

Akcesoria do integracji sensorycznej – warto o nich pamiętać

Nie tylko mniejsze lub większe sprzęty sprawdzą się dobrze. Zwróć uwagę także na pomocne akcesoria takie jak zestawy ćwiczeń na płycie, czy też zgadywanki obrazkowo-dźwiękowe. Jeśli szukasz inspiracji dotyczących wyposażenia, sprawdź propozycje dostępne w internecie. Tak na przykład każda sala sensoryczna Mojebambino jest zaprojektowana tak, aby umożliwić przeprowadzenie różnorodnych ćwiczeń, ciekawych zabaw, a także efektywny relaks.