Szukasz pomysłu na kilkudniowy wyjazd z dzieckiem, przedstawiamy ciekawe atrakcje turystyczne w Polsce, które spodobają się zarówno najmłodszym, jak i rodzicom.

Enegrylandia

Największy Park rozrywki w Polsce znajduje się na trasie pomiędzy Katowicami a Krakowem. Kompleks ma powierzchnie 35 ha. Można tam znaleźć aż 75 atrakcji, najpopularniejsza to Roller Coster. Do wyboru jest wiele szybkich ekstremalnych, ale również delikatnych atrakcji. W Energylandi jest pełno do dyspozycji gier, pokazów artystycznych. Na terenie parku położona jest Bajkolandia, gdzie można znaleźć wiele postaci dziecięcych bohaterów. Stworzona została również strefa familijna, gdzie rodzice z dzieckiem mogą wspólnie się bawić.

Bliziny Świat Labiryntów

Jest to pierwsze tego miejsce w Polsce, gdzie można spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu, rozwiązując łamigłówki. Możemy tam znaleźć labirynty stworzone w różnej formie. Charakterystyczny jest labirynt w polu kukurydzy, jego ścieżki mają 5 km długości. O każdej porze roku labirynty zmieniają swoje wzory. Organizowane są gry i zabawy terenowe.

Park Inwałd

Jest to wielki kompleks rozrywki składający się z 4 parków tematycznych. Jest to świetne miejsce na wycieczkę z dzieckiem, niezależnie od wieku. Na terenie parku znajduje się 60 miniatur najsłynniejszych budowli na świecie m.in. Kolosem, Krzywa Wieża, Stadion Narodowy, Sukiennice. Możemy przez to poszerzać nasze horyzonty bez podróżowania po świecie. Odwiedzający park mają również do dyspozycji lunapark. Wśród atrakcji wesołego miasteczka znajdują się: karuzele, kolejki, rwąca rzeka. Goście mogą tam obejrzeć filmy 5D. Będąc w parku rozrywki,można poczuć się jak w średniowiecznym miasteczku baśni rycerskiej. Zbudowane tam zamek z basztą widokową. Ciekawą atrakcją parku jest Dinolandia, gdzie można podziwiać 50 modeli prehistorycznych gadów.

Centrum Nauki Kopernik

W ogromnym kompleksie znajduje się wiele wystaw stałych i tematycznych z dziedziny fizyki, matematyki, biologii, astronomii, muzyki. Istnieje strefa eksperymentalna dotycząca zjawisk dotyczących przyrody i człowieka, oraz poznać właściwości wody. Można zobaczyć, jak przebiega procesu fotosyntezy, chmury magnetycznej. Na wystawach stałych można podziwiać krótkie warsztaty. Ciekawym miejscem jest Majsternia, gdzie można nauczyć się zbudować coś z niczego.

Te kilka propozycji atrakcji na wyjazd z dzieckiem pokazują, jest wiele ciekawych miejsc do odkrycia w naszym kraju. Możemy znaleźć atrakcje dopasowane do zainteresować dziecka, poszerzać jego horyzonty.