Zapewne wiele z was chciało wykonać manicure hybrydowy sam, na sam w zaciszu domowym. Jednak nie zawsze udawało się to w sposób idealny. To przedłużanie nie wyszło, to lakier wlał się na skórki. Jednak technika czyni mistrza, jak mówi przysłowie, a pierwsze próby wykonania hybrydy nie zawsze kończą się pełnym sukcesem. Zatem na co powinnyśmy zwracać uwagę wykonując manicure hybrydowy?

Przed nami piękna złota polska jesień. Więc to idealny czas by nasze paznokcie prezentowały się odpowiednio do nadchodzącej pory, oraz aby przyciągały swym nietuzinkowym wyglądem. Tej jesieni królują minimalistyczne, oraz eleganckie paznokcie. Jeśli chcesz aby Twoja dłoń prezentowała się modnie i pięknie wybierz hybrydy wykończone złotem, lub odcienie w kolorach nude wykończone czernią. Małe ozdoby typu listki lub szeroko pojęte figury na paznokciach idealnie oddadzą aurę jesiennej mody paznokciowej.

Jeśli jesteś na początku swojej drogi z hybrydami, tym bardziej zwróć uwagę na porady bardziej doświadczonych koleżanek. Pierwszą, jest odpowiednie przygotowanie paznokcia, do położenia bazy, a później lakieru hybrydowego. Jeśli Twoje paznokcie nie mają regularnie wycinanych skórek, najwyższy czas to zrobić. Z pomocą drewnianego patyczka, w szybki i łatwy sposób odepchniesz skórki, później wytnij je cążkami. Pamiętaj o tym, aby się nie zaciąć. Skóra wokół paznokci jest bardzo delikatna i ukrwiona. Następnie wypiłuj paznokcie w pożądany kształt, migdał, kwadrat, balerinę lub co sobie życzysz. Następnie przemyj płytkę paznokcia cleaner-em, nałóż cienką warstwę bazy, pamiętając o tym by nie zalać skórek i utwardź w lampie. Następnie nanieś wybrany lakier hybrydowy i ponownie utwardź. Jeśli pierwsza warstwa lakieru odpowiada Twoim oczekiwaniom nałóż TOP, on nada Twojemu manicure połysku i utwardzi dodatkowo Twoją pracę. Jeśli jesteś już po przed ostatnim kroku, ostatnim jest przemycie cleaner-em, później możesz się już tylko cieszyć z pięknego efektu kilka tygodni.

Jeżeli stylizacja paznokci i manicure bardzo Cię pasjonują i ani myślisz spocząć na prostych sposobach robienia paznokci hybrydowych, zdecydowanie najlepszym sposobem, na poszerzanie swojej wiedzy z tej dziedziny są kursy z zakresu stylizacji paznokci. Specjaliści nauczą Cię budowy paznokcia, przedłużania, pracy z żelami i akrylo-żelami. Podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, a przede wszystkim będziesz robić to, co lubisz najbardziej.