Czas jesiennych długich wieczorów zbliża się do nas wielkimi krokami, zatem powinniśmy pomyśleć o tym by utrzymać dotychczasową figurę lub powoli zacząć przygotowywać się do kolejnych wakacji. Wiele z nas uważa, że nasza sylwetka nie jest idealna, tam za dużo tu, za mało. W tym rodzaju problemów z pomocą przyjdzie nam odpowiednia dieta i współpraca ze specjalistą, czyli dietetykiem. Aby zrzucić zbędne kilogramy musimy trzymać się odpowiedniej diety. Odchudzanie nie polega na głodówkach, a na zbilansowanej i wartościowej diecie.

Jak zacząć drogę związaną z dbaniem o naszą formę i stracić zbędne kilogramy? Przede wszystkim należy wybrać się na badania, morfologia pomoże naszemu dietetykowi w rozeznaniu się o naszym stanie zdrowia. Dzięki najprostszej morfologii dowiemy się czego brakuje naszemu organizmowi. To, że wyglądamy jak przysłowiowy „pączek w cieście” nie znaczy, że jesteśmy zdrowi i dobrze odżywieni. Prawidłowe odżywianie zaczyna się wtedy, kiedy nasza dieta dostarcza do naszego organizmu odpowiedniej dawki mikroelementów, warzyw, owoców, węglowodanów. W zdrowej diecie powinny dominować produkty pełnoziarniste orzechy, płatki owsiane, oraz niesłodzone musli. Pamiętajmy, że dobre węglowodany są również potrzebne naszemu organizmowi, dostarczają one porcję błonnika. Dobrze dobrana dieta powinna również zawierać tłuszcze. Tłuszcze powinny dostarczać nam witaminy omega-3 i omega-6. Wspierają one funkcję układu krwionośnego i podwyższają naszą odporność. Najlepszym rodzajem tłuszczów, są te pochodzenia roślinnego czyli np. olej słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany i sojowy.

Jeśli dbasz o swoje zdrowie i dobrze zbilansowaną dietę, oraz czujesz potrzebę pomocy innym w przebyciu tej drogi, by ich organizm wyszedł na prostą możesz wziąć udział w kursach dietetycznych. Szkolenia tego typu nauczą Cię całego schematu działania i doboru diety do konkretnego pacjenta. Wśród pacjentów dbających o swój organizm mogą być cukrzycy, diabetycy lub osoby np. chore na serce. By pomóc im w odpowiedni sposób, a nie zaszkodzić musimy mieć odpowiednią wiedzę i odbyć specjalistyczne szkolenia. Tylko wtedy możemy służyć wartościową radą. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie i chęć zmiany swojego życia w tę lepszą stronę jest najważniejsza. Jeśli jesteś osobą, która nie zważa na prawidłowe odżywianie i dobrze zbilansowaną dietę, to pora żeby to zmienić. Zdrowie dla człowieka powinno być najważniejsze, ponieważ gdy nie mamy zdrowia na nic innego nie mamy perspektyw.