Zabawa jest ważnym elementem w rozwoju dziecka. Pobudza jego wyobraźnię, a dodatkowo sprawia wielką przyjemność. Nic więc dziwnego, że dzieci ją uwielbiają.

CZAS SPĘDZONY Z RÓWIEŚNIKAMI

Zabawa z rówieśnikami jest idealnym czasem, podczas którego dziecko adaptuje się do środowiska społecznego. Jest to bardzo ważne, aby dziecko miało kontakt z innymi. Podczas zabawy dzieci uczą się komunikacji międzyludzkiej oraz nabywają umiejętności potrzebne do poprawnego życia. Poza adaptacją środowiskową dzieci podczas zabawy rozwijają swoją wyobraźnię oraz kreatywność.

IDEALNE MIEJSCE DO ZABAWY

Idealnym miejscem do zabawy jest sala zabaw. Dzieci w takim miejscu mają możliwość zabawy w różnorakich torach przeszkód, co rozwija ich prawidłowy rozwój fizyczny oraz zwyczajnie mogą się tam “wyszaleć”. Zjeżdżalnie, baseny z kulkami zapewniają czystą zabawę na wiele godzin. Po takiej aktywności fizycznej dzieci mogą skorzystać z tradycyjnych zabawek oraz sprzętów edukacyjnych. Opiekunowie w takich miejscach organizują bardzo często różne gry i zabawy oraz konkursy.

CZAS WOLNY DLA RODZICA

Jeśli rodzic danego dziecka chce spędzić chwilę czasu sam lub gdzieś wyjść, to może skorzystać wtedy z oferty sal zabaw. Dzieci świetnie bawią się w takich miejscach, a dodatkowo rozwijają się i adaptują do środowiska rówieśniczego. Po zabawie dzieci mogą zjeść posiłek oraz się napić. W czasie swojego pobytu w takim miejscu dziecko jest pod stałą opieką opiekunów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie dzieci mogą lubić takie miejsca. Nie należy więc “na siłę” zostawiać dziecka w takiej sali, gdy ono zwyczajnie protestuje.