Wybierając przedszkole dla dziecka, rodzice stają przed dużym dylematem –prywatne, czy publiczne? Każda z tych opcji ma swoje zalety, jednak niepubliczne przedszkole to często najlepszy wybór dla rodziców, którzy chcą zadbać o rozwój swojego kilkulatka.

Dlaczego warto wybrać przedszkole prywatne?

To niełatwe, zadecydować, gdzie maluch ma przebywać kilka godzin w ciągu dnia. Przedszkole to często pierwsze miejsce, gdzie będzie spędzał czas z dala od rodziny, to niezwykle ważny etap w rozwoju. W przedszkolu niepublicznym dużo uwagi przywiązuje się do indywidualnych preferencji malca, co jest wyjątkowo ważne dla rozwijającej się osobowości.
Jeśli szukasz dobrej placówki we Wrocławiu, sprawdź: niepubliczne przedszkole Wrocław.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze niepublicznego przedszkola?

Podczas pobytu w przedszkolu Twoje dziecko uczy się, jak funkcjonuje świat. Dowiedz się, czy placówka, do której zapiszesz malucha, korzysta ze sprawdzonych metod pomagających w zdrowym rozwoju. Dobrym przykładem tego jest Porozumienie Bez Przemocy, czyli sposób komunikacji stawiający na empatię i szczere wyrażanie siebie. Jedną z placówek we Wrocławiu, która ma to wpisane w filozofię przedszkola, znajdziesz tu: przedszkole Wrocław.

Zalety przedszkoli niepublicznych

  • Mała liczebność grup – to wyznacznik jakości opieki i zapewnienia indywidualnego podejścia. Nie zawsze im mniej dzieci w grupie, tym lepiej, ale w tym przypadku ma to duże znaczenie.
  • Wartościowe posiłki – dieta przedszkolaka powinna być nie tylko zbilansowana, ale też smaczna! Większość placówek niepublicznych zapewnia pyszne posiłki, które są zgodne z potrzebami żywieniowymi dzieci.
  • Zajęcia dodatkowe – aby rozbudzać w dzieciach pasję poznawania świata i miłość do uczenia się, przedszkola oferują zajęcia dodatkowe. Jednak nie ulega wątpliwości, że w przypadku przedszkoli prywatnych ta oferta jest bogatsza, a same zajęcia są utrzymywane na bardzo wysokim poziomie.

Czy przedszkola prywatne są bezpieczne?

Przedszkola prywatne mają wyśrubowane normy dotyczące zapewnienia maluchom bezpieczeństwa. W niewielkiej i dobrze poznanej grupie dziecko czuje się swobodnie, ale wciąż pozostaje pod czujnym okiem wychowawcy i kamer monitoringu. Do tego wyposażenie sal jest nowoczesne, zróżnicowane i posiada atesty gwarantujące, że dzieci korzystają ze sprzętu i zabawek najwyższej jakości.

Wpływ na rozwój dziecka

Dziecko w przedszkolu odkrywa swoją niezależność, nawiązuje przyjaźnie i poznaje świat na własnych warunkach. Udostępnienie mu jak najszerszych możliwości w tym okresie jest kluczowe dla jego przyszłości. To tu zdobędzie ważne życiowe umiejętności, rozpocznie naukę czytania i pisania, a także weźmie udział w zajęciach, które mogą przerodzić się w pasję na całe życie.