Szkolenie pracowników to nie jest dziedzina, na której warto oszczędzać. Zdobywane przez nich kompetencje przynoszą dla firmy zyski. To przemawia za tym, by dbać o systematyczne wysyłanie zespołu pracowników na różnego rodzaju konferencje, kursy i szkolenia.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku szkoleń BHP. Wielu pracodawców uważa je za zbędne obciążenie i często zapomina o ty, jak ważne jest utrwalanie wśród pracowników zasad bezpiecznego zachowania się w pracy. W skrajnych przypadkach takie podejście kończy się nieszczęśliwym wypadkiem, do którego dochodzi na terenie zakładu pracy. Zdarza się, że chwilowa oszczędność kosztów związanych ze szkoleniem urasta do niewyobrażalnych kwot ubezpieczenia, odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Warto więc odpowiednio wcześniej zadbać o to, by pracownik wiedział, jakich zasad bezpieczeństwa powinien bezwzględnie przestrzegać w miejscu pracy. Cena takich szkoleń jest różna w zależności od firmy, która je prowadzi i formy, w jakiej realizowane są zajęcia oraz liczby uczestników, którzy biorą w takich spotkaniach udział. Wiele z firm organizujących zajęcia oferuje okresowe szkolenie BHP przez Internet.