Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna – jego naukę rozpoczynają już dzieci w szkole podstawowej! Język ten jest bardzo przydatny zarówno w pracy zawodowej, jak i w codziennym życiu. Wielu z nas wyjeżdża przecież na wakacje zagraniczne, do krajów, których językiem nie umiemy się posługiwać. W większości tego typu miejsc można bez problemu porozumiewać się w hotelach lub restauracjach, korzystając z języka angielskiego.

Pracodawcy bardzo często wymagają od swoich pracowników znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Ma to swoje uzasadnienie – wiele firm współpracuje bowiem z przedsiębiorcami zagranicznymi. Zwłaszcza w większych miastach, takich jak na przykład Warszawa, znajomość języka angielskiego okazuje się wręcz konieczna w wielu zawodach.

Aby pracodawca miał pewność, że pracownik faktycznie zna język angielski, często wymaga potwierdzenia tej umiejętności odpowiednim certyfikatem. Taki certyfikat można uzyskać zdając odpowiedni egzamin, na przykład toefl. Kurs toefl można odbyć w każdym większym mieście – dobry kurs języka angielskiego z pewnością przygotuje nas do tego egzaminu.