We współczesnym świecie zauważa się rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z branży graficznej. Umiejętność projektowania graficznego jest niezwykle pożądana szczególnie w zawodach związanych z działaniami w sieci, w tym także w social mediach. Można rzec, że cyfrowy content jest na topie, co oznacza pewną pracę i satysfakcjonujący zarobek. Czy warto studiować grafikę reklamową?

Szansa na rozwój zawodowy

Podjęcie studiów to znakomita szansa na obranie zawodu, w którym będzie się specjalistą. Wiele osób decyduje się na studia podyplomowe, aby przekwalifikować się zawodowo i rozpocząć pracę z nową perspektywą. studia grafika Kraków to kierunek, który jest niemal gwarancją stałego źródła dochodu. Nie bez powodu znajduje się w ofercie licznych uczelni – kierunek jest coraz bardziej oblegany, co tylko świadczy o jego rosnącej popularności.

Grafika to także promocja i marketing

Studia graficzne kojarzone są głównie z tworzeniem plakatów, banerów, a także projektowaniem szaty graficznej dla pozycji wydawniczych. Owszem, w programie studiów poświęcono mnóstwo miejsca na doskonalenie umiejętności projektowych, które można w kreatywny sposób wykorzystać na ścieżce zawodowej. Studia grafika Kraków to jednak nie tylko projektowanie. Studenci zgłębią zagadnienia dotyczące psychologii odbiorcy, marketingu czy fotografii, by efektownie wdrażać swoje plany w skuteczną promocję.

Czego jeszcze mogą się spodziewać studenci pierwszego roku? W programie znajduje się między innymi rysunek i kompozycja, których opanowanie pozwoli jeszcze lepiej poszerzać dotychczasowe umiejętności, a także podstawy kaligrafii, komunikacji wizualnej czy zarządzanie promocją. W Wyższej Szkole Europejskiej studenci po ukończeniu pierwszego roku mogą wybrać jedną z trzech specjalizacji: grafika reklamowa i edytorska, User Experience lub multimedia i grafika interaktywna.

Możliwości zawodowe

Absolwenci kierunku mają wszechstronną wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem wszelkiego rodzaju grafik. Dodatkowo płynnie posługują się językiem angielskim, co umożliwia swobodne poruszanie się po zagranicznych oprogramowaniach graficznych. Dyplom uzyskany na uczelni uprawnia do starania się o miejsce pracy w agencjach reklamowych, studiach projektowych, wydawnictwach czy drukarniach. Znakomita większość absolwentów wchodzi na ścieżkę zawodową jako freelancer, realizując zlecenia dla firm z dowolnej branży jako członek zespołu marketingowego.

Absolwenci studiów graficznych I stopnia pragnący jeszcze bardziej zgłębić swoje umiejętności zawodowe pozostają na ścieżce edukacyjnej do momentu uzyskania tytułu magistra.

Studia graficzne – czy warto?

Studiowanie oznacza nowe znajomości, które mogą się w przyszłości przekształcić w kontakty biznesowe. Praca w gronie pedagogicznych autorytetów i praktyków to niepowtarzalna okazja do czerpania od najlepszych. Perspektywa zatrudnienia to kolejny plus, dla którego warto rozpocząć naukę na tym kierunku. Absolwent wyposażony w solidną wiedzę i umiejętności praktyczne staje się pożądanym kandydatem na współczesnym rynku pracy.