Słyszałeś coś takiego jak Cambridge English Advanced? Z czym Ci się to kojarzy? O co może chodzić? Być może się domyślasz. Warto jednak ostatecznie rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się co to takiego jest i czy jest nam do czegoś potrzebne.

Cambridge English Advanced- co to jest?

Cambridge English Advanced to certyfikat językowy, czyli dokument, który potwierdza nasze umiejętności na wybranym poziomie zaawansowania językowego. Czego dotyczy? Oczywiście, jak sama nazwa mówi, dotyczy języka angielskiego. Czy każdego poziomu? Otóż nie. Jest to certyfikat językowy zarezerwowany dla osób, które posługują się językiem angielskim nie tylko na poziomie podstawowym ale właściwie na poziomie zaawansowanym. Co to oznacza? Taka osoba posługuje się językiem angielskim płynnie, zarówno słowem podanym jak i umówionym?

Cambridge English Advanced egzamin – co warto wiedzieć?

Egzamin nie należy do najprostszych. Ale nie ma się przecież czemu dziwić. Jest to już poziom biegłości językowej, który potwierdza nasze umiejętności na najwyższym poziomie. Do tego warto zaznaczyć, że język angielski udokumentowany takim certyfikatem jest wysoko ceniony na świecie. Gdzie? Zarówno w uczelniach wyższych na każdym kontynencie, ale również w renomowanych firmach, które prowadzą interesy na skalę międzynarodową. Egzamin składa się z czterech części. Każda sprawdza dokładnie nasze umiejętności. Cały egzamin powinien być przeprowadzony w ciągu około czterech godzin. Sprawdzane są nasze umiejętności zarówno w pisaniu, czytaniu, słuchaniu oraz mówię. Ostatnia część to egzamin ustny przeprowadzany w parach. Musimy wykazać się płynnym stosowaniem języka w poprawnej wersji w komunikacji z drugą osobą. To bardzo ważna kwestia. Poza tym wysłany audycji radiowej czy rozmowy, przeczytamy tekst z czasopisma czy fragment książki, a także będziemy musieli napisać od dwa teksty na przykład esej albo list czy sprawozdanie.
Uzyskanie certyfikatu jest niewątpliwie bardzo korzystne dla nas. Dlatego warto spróbować i zdać egzamin. Certyfikat może pomóc ukończyć studia.