Istnieje wiele sytuacji, kiedy okazuje się, że szybko musimy nauczyć się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. I niezależnie od tego, czy jest to związane ze zwykłym wyjazdem rekreacyjnym za granicę, emigracją zarobkową czy poszerzeniem kompetencji w aktualnej pracy wynikających np. z wejściem firmy na zagraniczne rynki. Potrzebny jest nam szybki kurs języka angielskiego. Czy w ogóle coś takiego istnieje i czy jesteśmy w stanie w ciągu kilku tygodni, nauczyć się porozumiewać w języku angielskim?

Język angielski potrzebny na już – skuteczne metody

Jeśli masz do dyspozycji kilka tygodni na naukę języka angielskiego, a czy to w szkole, czy po prostu w szeroko pojętej przestrzeni mainstreamowej miałeś już z nim do czynienia, to istnieje olbrzymia szansa, że zdołasz opanować jego podstawy w stopniu wystarczającym do sprawnej komunikacji. Zaletą angielskiego jest to, że jest on językiem wszechobecnym, nawet w Polsce. Ponadto większość z nas miała z nim styczność w trakcie edukacji.

A za fakt, że nie potrafimy się w nim porozumiewać stoi przede wszystkim to, że zapewne wcześniej nigdy nie musieliśmy tego robić i nie mamy z nim codziennego obycia. Jeśli zmienimy ten stan rzeczy, to nauka angielskiego powinna przyjść nam gładko i szybko. Wystarczy zastosować do tego dwie skuteczne metody. Jest to otoczenie się językiem oraz systematyczne powiększanie słownictwa. I nie jest do tego wcale potrzebny specjalny kurs języka angielskiego, możemy zrobić to sami w domu!

Intensywna nauka angielskiego z fiszek

Już od dekad fiszki znajdują zastosowanie jako jeden z najbardziej skutecznych środków dydaktycznych. Co ważne, jeśli chodzi o współczesne fiszki językowe, można spokojnie stwierdzić, że są one kompletnym kursem języka angielskiego. Przede wszystkim niezależnie od tego, czy wybierzemy fiszki do nauki słownictwa, czy gramatyki, to uczymy się wszystkiego z uwzględnieniem kontekstu.

Tym samym zdobywana wiedza jest podawana w taki sposób, aby była użyteczna, a nie stanowiła tylko martwą teorię. Co ważne fiszki do języka angielskiego dostępne są w zestawach obejmujących różne poziomy zaawansowania, co pozwala dopasować ich trudność do swoich potrzeb czy umiejętności. Ponadto można często wybrać fiszki ze słownictwem specjalistycznym np. biznesowym. Dodatkowo do zestawów fiszek dołączane są także nagrania audio, które pozwalają ćwiczyć poprawną wymowę słów, zwrotów, a nawet całych konwersacji.

kurs języka angielskiego

Szybki kurs angielskiego a efekty

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jeśli język nie jest systematycznie używany, to niestety, ale zaczyna być zapominany. Dzieje się tak nawet w przypadku ojczystej mowy. Ile osób mieszkających za granicą już po kilku czy kilkunastu latach ma problem z porozumiewaniem się w swoim rodzimym języku. A co tu dopiero mówić o języku wyuczonym. Jeśli chcemy, aby szybka nauka języka angielskiego przyniosła pozytywne efekty, musimy go po prostu używać. Natomiast jeżeli korzystamy z języka sporadycznie, dobrym sposobem na jego utrwalenie jest oglądanie filmów w oryginale (w języku angielskim) z angielskimi napisami, a także czytanie po angielsku.