„Żyj jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się jakbyś miał żyć wiecznie” – Mahatma Ghandi

Żyjemy w trudnych czasach, gdzie raczej nie myśli się o nauce. Wszechobecne ograniczenia, trudności z możliwością korzystania z codziennych rzeczy sprawiają, że raczej skupiamy się na codziennych małych sprawach zapominając o tym, ze nie tylko samym chlebem żyje człowiek. Powyższe słowa Mahatmy Ghandiego można śmiało stosować również w dzisiejszych czasach. Trzeba się nauczyć żyć i korzystać z życia nawet kiedy wokół jest wiele ograniczeń.

Nauka nie była i raczej nie jest tym czym chcemy się na co dzień zajmować. Dziwne systemy nauczania, zmieniane cały czas programy szkolne, to sprawia, iż nie zależnie od wieku nie wspomina się szkoły zbyt dobrze, a o tym by poświęcić wolny czas od pracy na dodatkowe zajęcia związane z nauką, to nie każdego przekonuje. Ucz się jakbyś miał żyć wiecznie – to wspaniałe słowa, które powinny być mottem każdego z nas. Każdej chwili w naszym życiu czegoś się uczymy. Bez tego po prostu uwstecznialibyśmy się. Uczymy się nowych zachowań, pojęć, słów nawet gdy nie nie mamy o tym żadnego pojęcia. Dlaczego więc nie robić tego świadomie? Oczywiście można już usłyszeć wiele głosów, że nie ma na to czasu, bo praca, bo dzieci, wnuki i tysiące innych wymówek, by nic nie robić. Uczyć się warto. Nawet w czasach, gdzie tradycyjne szkoły są zamknięte. W większości krajów rozwiniętych nauczanie online jest już czymś normalnym. Takie nauczanie daje możliwości zdobywanie nowych umiejętności bez konieczności wychodzenia z domu. W tych krajach e learning jest bardzo popularny i pozwala na spore oszczędności czasu, które trzeba by było poświęcić na dojazdy do szkoły, na kursy. W naszym kraju e learning wprowadzany jest w trybie awaryjnym. Zamknięte szkoły dla dzieciaków, a także dla dorosłych przy jednoczesnej konieczności kontynuowania procesu nauczania sprawiło, że to co kiedyś było jedynie mrzonką jest obecnie na szybko wdrażane.

Nie tylko dzieci zaczęły się uczyć korzystając z łącz internetowych. Również na e learning przechodzą między innymi szkoły językowe. Nauka online nie jest czymś nowym. W sieci funkcjonuje wiele programów, dzięki którym można poznać nie tylko podstawy języków obcych, ale nawet rozszerzyć posiadane już umiejętności. To działa, więc dlaczego nie uczyć również korzystając z lekcji online jak nasze dzieci i wnuki? Szkół językowych, które oferują właśnie taki system nauczania https://gerelis.pl/ jest co raz więcej. Do nauki trzeba tak naprawdę dwóch rzeczy, komputera z dostępem do sieci oraz chęci. O ile w większości naszych mieszkań komputer jest, internet również, to już z chęciami może być trochę gorzej. Korzystanie z nauczania online jest doskonałym wyjściem dla tych, którzy zawsze narzekali na to, że nie mają w pobliżu żadnych dobrych szkół językowych, lub na naukę nie mają czasu. Obecnie można korzystać z takiego szkolenie nie zależnie od miejsca w którym się znajdujemy. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni dla nas kurs języka, po czym tylko starczy poświęcić kilkadziesiąt minut na naukę – zamiast oglądać kolejny serial w TV.

Jak już wspomniałem co raz większa liczba szkół językowych opracowała swoje metody nauczania online. Bardzo ciekawym szkoleniem online dla młodych i dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/ może się pochwalić wrocławska szkoła językowa Gerelis Szkoła już się cieszyła bardzo dobrymi opiniami pośród osób korzystających z jej kursów. Fachowe podejście kadry nauczającej oraz nowoczesne, skuteczne metody nauczania sprawiły, że chętni do nauki języków obcych przybywało. Sytuacja pandemii, która przerwała możliwość korzystania z tradycyjnych możliwości nauczania, kadra nauczająca w szkole Gerelis szybko zareagowała na tą sytuację i dostosowała metodykę nauczania do nauczania zdalnego. W pierwszy dzień wiosny wystartował pierwszy kurs online, który łączy w sobie to co najlepszego jest w szkoleniu przeprowadzonym w Gerelis. Kursy online również są prowadzone w niewielkich grupach, które są dobierane w taki sposób, by nauka była czystą przyjemnością, ale również by była ona jak najbardziej skuteczna. Program nauczania również w przypadku szkolenia drogą online odbywa się bez pomocy podręczników, co jednak nie przeszkadza w skutecznym nauczaniu, a nawet pomaga. Szkoła językowa Gerelis jak zawsze pokazała, że nie można załamywać rąk, ale trzeba działać. Pokazała też że można i warto uczyć się języków obcych.