Bydgoszcz jest jednym z większych miast w Polsce. Jest ono miastem posiadającym prawa powiatu. Ma swoje położenie w północnej części Polski. Miasto to stanowi również siedzibę wojewody, ale to nie wszystko, bo także siedzibę jednostek, które są mu podporządkowane. Ców iecej, jest największe miasto leżące w województwie kujawsko-pomorskim. Bydgoszcz położony jest nad rzeką o nazwie Brda, a także nad kanałem Bydgoskim. Miasto graniczy również z największą rzeką w Polsce, czyli z Wisłą. Biegnie ona do naszego Morza Bałtyckiego, przez sąsiadujący z miastem Przełom Fordoński. Ciekawostką o której warto wiedzieć, a być może paru mieszkańców miasta o tym wie, jest to, że miasto leży sześćdziesiąt metrów nad poziomem morza. Pod względem ludności zajmuje ono ósme miejsce w rankingach naszego kraju. Posiada około trzystu pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców. Również z powodu swojej wielkości jest ono bardzo dużym polskim ośrodkiem gospodarczym, dotyczy to na przykład przemysłu i handlu, ale także logistyki czy też węzeł drogowych i kolejowych. Na terenie owego miasta znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Swoje miejsce znalazł tam również port rzeczny.

Co więcej bydgoskie tereny stały się również jednym z podstawowych ośrodków zajmujących się branżą informatyczna. Jeżeli chodzi o biznes i usługi, obszar ten jest bardzo wysoko rozwinięty. Motoryzacja również jest tam na bardzo wysokim poziomie. Oprócz salonów samochodowych oraz przedsiębiorstw je produkujących, znajduje się tam niejeden skup samochodów. Tak więc wszystko kręci się tak jak powinno. Bydgoszcz posiada również własny Park Przemysłowo-Technologiczny, w którym funkcjonuje między innymi Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Kultura i oświata

Jeżeli chodzi o rozwój edukacyjny, miasto już dawno stało się bardzo dużym ośrodkiem akademickim, ale również naukowym oraz kulturalnym. Znajduje się tam aż piętnaście szkół wyższych. To bardzo dobry wynik. Liczba studentów w tym mieście wynosi około trzydziestu pięciu tysięcy. Ośrodkami kultury jakie tam działają są między innymi: opery, teatry oraz kina, filharmonie, galerie sztuki oraz muzea. Pozostałymi są również znane i lubiane zespoły muzyczne oraz liczne orkiestry. Dla ciekawych i zainteresowanych co roku odbywa się dam średnio sto tysięcy festiwali muzycznych. Miasto posiada również wiele zabytków. Są one oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, a także ciekawe do obejrzenia. Co więcej znajduje się tam wiele rzek, kanałów a także Wyspa Młyńska. Miasto jest również bardzo bogate w architekturę. W roku dwa tysiące dziesiątym miasto zyskało większy rozgłos, przez co stało się polecane przez wszystkie siwatowe witryny turystyczne. Obecnie znajduje się na dziesiątym miejscu dobrze dobranych celów. Miasto jest również centrum wojskowym. Znajduje się tam ogromny wojskowy garnizon a także parę instytucji NATO. Jest tam również wiele kościołów, a także tłumy wiernych do nich uczęszczających.