W Polsce cały czas przemoc fizyczna jest tematem tabu. To nie tylko bicie, ale również krzywdzenie emocjonalne oraz seksualne. Najczęściej przemoc fizyczną stosują mężczyźni wobec kobiet. Ofiary boją się o tym mówić głośno, tym bardziej kiedy nie mają żadnych dowodów na potwierdzenie swoich słów. Co ważne, w domu nie ma świadków, nie ma nikogo kto chciałby czy mógłby zeznać na korzyść ofiary. W takich sytuacjach można pomyśleć o pomocy detektywa.

Bardzo często taki związek nazywa się patologicznym. Jedno jest pewne, nie można w tym tkwić. Należy iść po pomoc. Przemoc fizyczna to znęcanie się, krzywdzenie drugiej osoby. Może ona doprowadzić do zagrożenia życia. Ślady, wszelkie blizny to niestety za mało. Bardzo smutną, jednak prawdziwą kwestią jest to, że przemoc fizyczna tyczy się także dzieci. Na pewno nie możemy na to pozwolić. Aby udowodnić komuś winę, musimy dysponować właściwymi dowodami. Pamiętajmy, że w miarę upływu czasu, ta sytuacja może się znacznie pogorszyć.

Przemoc fizyczna to najbardziej spotykany problem w Polskich domach. Nie możemy patrzeć się temu czynnie. Należy coś zrobić, podjąć właściwe kroki. Pamiętajmy, że taka przemoc fizyczna skutkuje w późniejszym czasie o wiele gorszy stan danej osoby. Bicie, poniżanie i jeden wielki strach. Te emocje nie pozwalają nam w sposób normalny funkcjonować. Powinniśmy potrafić sobie pomóc. Rozmowa z kimś bliskim to podstawa. Najważniejsze, abyśmy nie zostali z tym wszystkim sami. Nie ma nic gorszego niż pozostanie samemu w takiej sytuacji. Przyjaciel, przyjaciółka, czy też rodzina mogą być sporym wsparciem. Następnym krokiem powinna być wizyta w oddziale policji. Dzięki temu, z pewnością odzyskamy ulgę. Przemoc fizyczna dotyka tysięcy ludzi każdego dnia. Ofiara każdego dnia jest coraz słabsza. Natomiast osoba, która stosuje przemoc, czuje się w takim układzie usatysfakcjonowana.