Szachy – przyjemność, czy obowiązek

Coraz młodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z grą w szachy. Lekcje z tej królewskiej gry wprowadzone zostały już do niektórych szkół i przedszkoli. Jak zatem pomóc dziecku, które złapało bakcyla, gdy sami nie najlepiej radzimy sobie z szachownicą? Wystarczy poczytać trochę o zasadach gry i pozwolić dziecku wytłumaczyć resztę, a potem trenować wspólnie z maluchem.

Ale, aby dziecko faktycznie podnosiło swoje kwalifikacje w grze w szachy, warto zaprowadzić je na profesjonalne zajęcia. Nauka poprzez zabawę, poważne rozgrywki, wspólna pasja i nauczyciel z prawdziwego zdarzenia, a w konsekwencji praktyczny rozwój dziecka. To wszystko składa się na zajęcia w Chess for Kids https://www.chessforkids.pl/.

Pierwsze zajęcia

Grę w szachy rozpocząć można w każdym wieku. Najmłodsi mają najczęściej około 4-5 lat, gdy podejmują pierwsze próby gry na zajęciach. Nauka szachów polega na budowie zaufania, pewnego rodzaju wsparcia przy właściwej komunikacji i pozytywnym nastawieniu. Podczas rozgrywek wskazana jest pewna doza rywalizacji, aczkolwiek nie wolno z nią przesadzić.

Na pierwszych zajęciach maluchy bawią się szachami, poznają je i wykorzystują po swojemu. To pomaga dzieciom oswoić się z lekcją. Prawdziwa nauka zaczyna się później, a dzieci niesłychanie szybko chłoną nowo nabywaną wiedzę. Poznają pionki, ich nazwy i rozstawienie na szachownicy, następnie uczą się tego, jak dana figura może się poruszać, aby już za chwilę rozpoczynać z entuzjazmem pierwsze partie szachowe.

Chess for Kids – najlepsza szkoła szachowa

Wśród klubów szachowych najlepiej poszukać takiego, który słynie z dobrej opinii. Jeśli zlokalizowany jest blisko Waszego dom u, to dobrze, jeśli nie – pamiętaj, że istnieje również nauczanie zdalne. Taką formę wybrać można w szkole szachowej Chess for Kids https://www.chessforkids.pl/kontakt, która od 2013 roku kształci młodych mistrzów szachownicy.

Chess for Kids prowadzi lekcje z gry w szachy w szkołach i przedszkolach Twojego dziecka. Sprawdź, czy Wasza placówka dostępna jest w naszej ofercie, jeśli nie, nic straconego – umawiamy się również na nauki indywidualne. A jeśli zależy Wam i rodzicom innych dzieci z Waszej szkoły, aby odbywały się w niej szachowe zajęcia – przekażcie dyrektorowi informację o Chess for Kids – przeprowadzamy bezpłatne lekcje pokazowe, co może przekonać go, że warto.