Już nasze babcie wiedziały, że najlepszy wpływ na zdrowie ma to co możemy znaleźć w lesie lub ogrodzie. Przykładem rośliny od wieków wykorzystywanej w medycynie ludowej jest orzech włoski Właściwości lecznicze ma nie tylko sam owoc orzecha włoskiego, lecz również napar z liści czy łupin.
Lista osób, które powinny regularnie sięgać po orzechy włoskie jest długa. Zalecane są kobietom w ciąży, ze względu na zawartość kwasu foliowego, osobom z problemami z układem krążenia, gdyż obniżają zawartość złego cholesterolu i obniżają lepkość krwi oraz zapobiegają zakrzepom. Również wegetarianie powinni często po nie sięgać. Orzechy włoskie uzupełniają poziom kwasów omega-3 oraz tłuszczów nienasyconych.

 

W orzechach włoskim znajdziemy również cynk, dodatek ekstraktu z orzechów włoskich możemy znaleźć między innymi w kosmetykach Cynk w nim zawarty bardzo pożądany jest w maseczkach do twarzy, wykorzystywanych do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Przyśpiesza gojenie ran i przywraca naturalne ph skóry. Jednak to nie wszystko, w orzechach zawarte są również witaminy A i E, które z kolei poprawiają wygląd cery dojrzałej i zapobiegają dalszemu starzeniu się skóry.