Zmiana wizerunku to popularny zabieg, po którego z chęcią sięgamy. Nawet najmniejsza zmiana, jak inne uczesanie lub koloryzacja włosów sprawia, że czujemy się świeżo, a idealne dopasowanie kolorów, podkreśla urodę lub może znaczącą odmłodzić osobę.

Piękna kobieta

Dzięki dużej dostępności farb, koloryzacja włosów jest prostą i wygodną formą zmiany wizerunku. Na sklepowych półkach, znajdziemy niemal każdy, interesujący nas odcień, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Pomimo dostępności farb w sklepach oraz drogeriach, fryzjerzy odradzają samodzielne farbowanie włosów. Dlaczego? Koniecznie sprawdź!

Dlaczego samodzielne farbowanie włosów nie jest dobrym pomysłem?

Każda zmiana koloru, negatywnie wpływa na stan włosów. Im częściej sięgamy więc po farby, tym mocniej osłabiamy komórki włosów, w skutek czego łatwo je spalić lub doprowadzić do wypadania. Ponadto źle dopasowany kolor, może doprowadzić do nierównomiernego pokrycia koloru, przez co na głowie powstaną plamy lub przebarwienia, trudne do ponownego pokrycia.
Kolejnym, powodem, dla którego nie powinno wykonywać tej czynności samemu jest możliwość opuszczenia kosmyków włosów, przez co cała głowa nie zostanie zafarbowana. Konieczne będzie wtedy wykonanie ponownej koloryzacji i narażenie włosów na osłabienie.

Skuteczność farb powszechnie stosowanych oraz ich wpływ na organizm.

Farby, które dostępne są w niemal każdym sklepie, posiadają mniejszy utleniacz, przez co trudno uzyskać pożądany kolor. Ponadto, kolor utrzymuje się znacznie krócej, niż w przypadku koloryzacji przeprowadzonej przez fryzjera.
Kolejnym minusem, jest negatywne oddziaływanie na organizm. Niepewne produkty, mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet poparzenia skóry głowy, konsekwencją czego, może być wymagane długotrwałe leczenie. Dlatego nie zaleca się samodzielnego farbowania.
Jeśli zależy Ci na pięknych, zdrowo wyglądających włosach oraz marzysz o dobrze dobranym kolorze do Twojej cery, zabiegi upiększające pozostaw specjalistom, którzy odpowiednio zadbają o Ciebie i Twoje włosy, a nowy kolor, utrzyma się na długi czas.

Więcej o koloryzacji włosów można znaleźć na https://annastefanko.pl/koloryzacja-wlosow/