BitBay jest jedną z największych giełd kryptowalutowych w Polsce. Na platformie dostępne jest 30 kryptowalut. Najpopularniejsze to Bitcoin, Ethereum. Dla bardziej doświadczonych graczy platforma przygotowała interfejs traderski umożliwiający przeprowadzanie profesjonalnych analiz, przy pomocy zaawansowanych narzędzi. Giełda jest otwarta na szerokie grono odbiorców, z różnymi doświadczenia w inwestowaniu na rynku krytowalut.

Jak działa

Na tej giełdzie możemy zdobyć kryptowaluty za pomocą Euro, Dolara lub złotego. Według danych umieszczony na stronie giełda posiada około 800 000 użytkowników z całego świata. Jednak, aby inwestor mógł zacząć inwestować na rynku kryptowalut, musi przejść proces weryfikacji. Tego typu działania mają na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, finansowaniu terroryzmu. Każda nowa, osoba, które chce rozpocząć handel cyfrowymi walutami na platformie, według regulaminu musi przesłać skan dowodu osobistego, lub innego dokumentu, który potwierdza jej adres np. rachunek za internet. Dane użytkowników przechowywane zgodnie z zaleceniami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Serwery, na których znajdują się dane, są szyfrowane. Użytkownik może być spokojny o przekazane dane, są one dobrze chronione przed wszelkiego rodzaju wyciekami. Platforma umieszczania środki swoich klientów w portfelach, które nie są bezpośrednio połączone z serwerem giełdy. Każdy wirtualny portfel jest odpowiednio zaszyfrowany. Wszystkie informacje nie tylko dane użytkowników, ale również połączenia, z których korzysta strona, są zaszyfrowane.

Bezpieczeństwo danych

Użytkownicy mogą skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia np. potwierdzenia każdej operacji. Można tego dokonywać za pomocą kodu wysyłanego na e-mail lub za przez aplikacje Google Authenticato. Dopiero, jeśli zostanie wpisany otrzymany kod,można dokonać transakcji. Poprzez takie zabezpieczenie można mieć większą pewność, że nikt obcy nie będzie miał dostępu do Twoich pieniędzy. Giełda przestrzega przepisów dotyczących przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Podczas zakładani konto nowy użytkownik poza procesem weryfikacji musi ustanowić czterocyfrowy PIN zabezpieczający konto. W przypadku zapomnienia takiego kodu, jeśli użytkownik chce mieć dostęp do informacji związanych z jego kontem, musi potwierdzić swoją tożsamość. W takim przypadku należy zrobić sobie selfie z trzymanym w ręku dokumentem, który został wykorzystany do procesu weryfikacji, musimy je wysłać do działu suportu. Jest to konieczne, nawet jeśli nie masz zweryfikowanego konta. Zgodnie z regulaminem użytkownik może mieć jedno konto na stronie giełdy. W jakiego przypadku jakiegokolwiek podejrzenia o przestępstwo konto zostaje zablokowane do momentu wyjaśnienia sprawy.