Papier typu kraft, papier kraftowy czy inaczej papier pakowy ma wiele różnorakich zastosowań. Opakowania papierowe to tylko jedno z nich. Czym konkretnie jest taki rodzaj papieru?

Papier kraft czyli co?

Papier kraft to papier siarczanowy, który wytwarzany jest z włókien pierwotnych albo z makulatury (jest więc produktem ekologicznym). Dostępny na rynku jest w wielu gramaturach, a mianowicie: 32, 50, 60, 70, 80, 90, 100-125g/m2. Im większa gramatura papieru tym bardziej swym wyglądem i cechami przypomina on tekturę. Papier kraftowy produkowany jest zazwyczaj w kolorze beżowym, rzadziej szarym lub białym oraz w dwóch fakturach – gładkiej oraz prążkowej. W dystrybucji oraz sprzedaży dostępny jest w arkuszach albo zwojach. Ze względu na swoją gramaturę jest to papier dosyć gruby, nie przepuszcza on także światła. Niektóre arkusze mają wzmocnioną strukturę. Dzięki takiemu zabiegowi może on wytrzymać o wiele większe obciążenie. Ponieważ powierzchnia papieru jest jednolita znacznie prostsze jest wprowadzanie na niego różnych nadruków. Powierzchnia papieru kraftowego może pozostawać w stanie surowym albo też zostać poddana zabiegowi W wyniku którego naniesiona zostanie dodatkowo warstwa, zewnętrzna tudzież wewnętrzna. Do najpopularniejszych technologii obróbki papieru kraftowego zalicza się powlekanie, gumowanie, laminowanie oraz metalizowanie.

Różne zastosowania papieru kraftowego – prezenty na Boże Narodzenie

Do najpopularniejszych zastosowań papieru kraftoego należą: produkcja toreb ekologicznych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, wykorzystanie jako osłony w przemyśle lakierniczym, pakowanie mebli w przemyśle meblarskim, produkowanie kopert oraz papierów ozdobnych, produkowanie taśm, wstążek i sznurka, pakowanie książek, kwiatów czy żywności, zabezpieczanie ostrych krawędzi palet i towarów przed uszkodzeniami w transporcie, jako worki powietrzne – sztauerskie oraz zabezpieczanie powierzchni pomieszczeń w pracach malarskich i remontowych. Papier ten jest najczęściej produkowany z materiałów poddawanych procesowi recyklingu, co ma ogromne znaczenie dla osób ceniących sobie dobro naszej planety. To jego dodatkowy i jeden z największych plusów. Jeśli przyszłość Ziemi nie jest ci obojętna powinieneś wziąć pod uwagę zamianę innych rodzajów papieru właśnie na papier kraftowy. Zmienić można wiele aspektów swojego życia, przykładowo dobrym rozwiązaniem jest pakowanie śniadania w papier typu kraft zamiast wykorzystywanie w tym celu torebek ze szkodliwego plastiku.

Warto zainwestować w skuteczny marketing w sklepie internetowym z pomocą https://www.4rtweb.pl